اندروید آسیب‌پذیرترین سیستم عامل در سال 2019

۱۳۹۸/۱۲/۱۸ تاریخ خبر:

android

سیستم عامل اندروید با بیشترین میزان کاربر در جهان به عنوان آسیب پذیرترین سیستم عامل نیز شناخته شده است.


 


 

 

سیستم عامل اندروید با بیشترین میزان کاربر در جهان به عنوان آسیب پذیرترین سیستم عامل نیز شناخته شده است. این سیستم عامل با بیشترین آسیب پذیری در صدر قرار دارد. اگر چه اندروید یک سیستم عامل با امنیت محسوب میشود، اما تعداد آسیب پذیری ها در این سیستم عامل در سال گذشته به بیشترین حد خود رسیده بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از  9to5google، پایگاه داده TheBestVPN کلیه آسیب پذیری های مربوط به لینوکس، ویندوز و اندروید را بررسی کرده و در این بین اندروید با 414 آسیب پذیری در صدر قرار گرفته است. در رتبه بعدی Debian Linux با 360 آسیب پذیری و ویندوز سرور 2016 و ویندوز 10 با 357 آسیب پذیری در رتبه های بعدی قرار دارند.

TheBestVPN معتقد است، اپلیکیشن های پیش فرض در سیستم عامل اندروید به علت مجوزهای متنوع دردسرهای فراوانی را برای کاربران فراهم کرده است. در میان تمامی سیستم عامل ها، سیستم عامل گوگل عملکرد بهتری از خود ثبت کرده است. بطوری که در سال های اخیر تعداد آسیب پذیری های آن رو به کاهش بوده است. این پایگاه داده به کاربران توصیه کرده تا گوشی هایی را خریداری کنند که بطور منظم پچ های امنیتی را دریافت می کنند. در ماههای اخیر گوشی های سری پیکسل گوگل و گوشی های هوشمند سامسونگ بدین گونه بوده اند.

 

 

منبع: تکنا

تعداد بازدید: 368


نظر خود را بنویسید


نظرات


  • افراد آنلاین : 12
  • بازدید امروز : 242
  • بازدید دیروز : 568
  • بازدید کل : 146494
  • ای پی شما : 18.208.202.194